x

Karaciğer Temizliği İçin Ön Hazırlık

Karaciğer temizlenmesi yapmak isteyenler, kendi doktoru farklı bir şey önermediyse , karaciğer temizlenme için hazırlık yapması gerekir .Mide ve bağırsak tedavileriyle başlanmalıdır.Bu süreç 3-4 haftadır.Karaciğer temizlenme süresi 3 gündür. Toplam süre 24-31 gündür .

Kronik hastalar  ve  50 yaşını geçmiş olanlar ,hazırlık için mide  ve bağırsak tedavisi 4-5 hafta sürdürmelidirler .

Gençler  ve sağlıklı olanlar 3 hafta boyunca aşağıda anlatıldığı şekilde hazırlık yapabiilrler :

-Sabahtan Öğleye kadar meyve ve sebze yemeli veya tercihine göre meyve ve sebze suları içilmelidir.( Limon suyu, greyfurt suyu ,elma suyu,havuç suyu,ıspanak suyu ile havuç suyu karışımı veya elma suyu ile havuç suyu karışımı )

Öğlen, salata veya yoğurtlu bir çeşit sebze yemeği (pılav olabilir ) veya sadece salata veya yoğurt yenir.  Yoğurdun  içine maydonoz  soğan ve samrısak karıştırabilirseniz daha güzel olur.

Akşam,salata ,meyve veya kavun-karpuz yenir veya zencefil çayı yada yeşil çay bal ile tatlandırılarak içilir. 30 gr sarımsaklı zeytinyağı  ve 30 gr limon suyu karıştırıp yatmadan önce  içiniz.

Karaciğer temizliği

3 hafta sonra karaciğer temizlenmesi yapılır.

Karaciğer Temizlenmesi

Temizleme ön hazırlıklar yapıldıktan sonra 3 gün temizleme süresidir. Temizlemeye başlamadan önce  akşam tercihe göre magnezyum kalsini veya magnezyum sülfat yada ögütülmüş sinameki içilerek bağırsaklar boşaltılmalıdır . Ertesi sabah yani temizlemenin 1.günü  en az  3 -4 defa büyük abdeste çıkılmalı ki,bağırsaklar tamamen boşaltılmalıdır.Eğer boşatılmazsa lavman kullanmalıdır.Lavman setinin  içindeki jel ve ilaç kimyasal içerdiği için kullanılmaz. Bir buçuk litre lavman suyuna 1 limon suyu katılabilir.(GÜNLERİN DEVAMI GELECEK TAKİPTE KALINIZ )HACAMAT ANKARA

 

 

WhatsApp chat